Tipy na výlet

Město Uherské Hradiště a okolí

Uherské Hradiště rozprostřené na levém břehu Moravy mezi Chřiby a Bílými Karpaty je právem považováno za jedno z hlavních center Slovácka. Město se může pochlubit bohatou historií a množstvím památek počínaje odkrytými velkomoravskými stavbami až po architekturu městského centra. Můžete navštívit Slovácké divadlo, Slovácké muzeum a Galerii Slováckého muzea a blíže se zde seznámit s bohatými kulturními tradicemi Slovácka. Hradiště je také dějištěm řady zajímavých akcí, například Letní filmové školy nebo Festivalu hudebních nástrojů a lidových muzik. Uherské Hradiště a především Mařatice jsou také centrem vinařství. Historické sklepy určitě stojí za obhlídku a vína ze slováckého regionu za ochutnání. Uherské Hradiště je jako stvořené pro prožití zajímavé dovolené. Poznávat zdejší pamětihodnosti a přírodní krásy můžete na stezkách pro pěší, pro cyklisty, v koňském sedle, z koše balónu nebo z paluby lodi na Baťově kanálu. Můžete sportovat, odpočívat u vody, lyžovat v zimě nebo v létě na umělém svahu.

Poznejte Uherské Hradiště

Volný čas – okolí – zajímavosti

Připravili jsme pro Vás zajímavosti z našeho okolí, vhodné pro vyplnění Vašeho volného času.

 • Živá voda – Modrá

  Živá voda – Modrá

  Vítejte v Živé vodě v Modré. Poznáte život vodních živočichů a rostlin z řeky Moravy, tůní a biotopů s charakteristickými bylinami a dřevinami.

 • Archeoskanzen Modrá

  Archeoskanzen Modrá

  Archeoskanzen Modrá se nachází na okraji vesnice Modrá. Jedná se o archeologický skanzen představující život obyvatel Velké Moravy. K jeho otevření došlo v roce 2004.

 • Baťův kanál

  Baťův kanál

  Baťův plavební kanál je dlouhý 50 km a nabízí atraktivní a netradiční možnost, jak poznat Slovácko.

 • Slovácké divadlo

  Slovácké divadlo

  Slovácké divadlo má za sebou mimořádně úspěšný rok. Přibyli mu diváci, inscenace jezdily na prestižní festivaly a přivážely ceny.

 • Slovácké muzeum

  Slovácké muzeum

  Slovácké muzeum se tradičně zaměřuje na prezentaci historie a tradic regionu Slovácka, ale mezi jeho expozicemi nechybějí ani lidové a technické památky.

 • Zámek Buchlovice

  Zámek Buchlovice

  Zámek v Buchlovicích vznikl na přelomu 17. a 18. století. Vyhlášená je zámecká zahrada a široký sortiment fuksií.

 • Hrad Buchlov

  Hrad Buchlov

  Hrad Buchlov je svojí polohou na vysokém, zdaleka viditelném kopci na okraji Chřibských vrchů její známou dominantou. V kteroukoli roční dobu nabízí každému nezapomenutelný zážitek. Nedílnou součástí je i kaple sv. Barbory na protějším kopci.

 • Moravské vinařské cyklo-stezky

  Moravské vinařské cyklo-stezky

  Vydejte se na kole krajem památek a vína po stezkách sady a vinicemi jižní Moravy. Čeká Vás báječné jaro, léto i podzim na Moravských vinařských stezkách!

 • Letecké muzeum

  Letecké muzeum

  Letecké muzeum představuje stroje vyrobené v kunovické továrně, ale také stroje ze zahraničí, celkem 23 civilních i vojenských strojů.

 • Vyhlídkové lety balónem

  Vyhlídkové lety balónem

  Balón nepotřebuje žádné cesty, letiště, mosty, může létat prakticky kdekoliv. Přesvěčte se o tom, jak je u nás na Slovácku krásně a jak jsou zde příjemní a vstřícní lidé. Navrhneme Vám plán, jak si příjemně užít víkend.

 • Kovozoo Staré Město

  Kovozoo Staré Město

  Kovozoo je jedinečná expozice historických zemědělských strojů, která se nachází v areálu bývalého statku v obci Staré Město.

 • Památník Velké Moravy

  Památník Velké Moravy

  Památník Velké Moravy je jedinečným muzeem, které přibližuje historii Velkomoravské říše. Výstava je doplněna o repliky velkomoravských staveb.

 • Sirnaté lázně – Ostrožská Nová Ves

  Sirnaté lázně – Ostrožská Nová Ves

  Sirnaté lázně v Ostrožské Nové Vsi jsou jediným lázeňským zařízením v České republice, které se specializuje na léčbu onemocnění pohybového ústrojí.

 • ZOO – ZLÍN, LEŠNÁ

  ZOO – ZLÍN, LEŠNÁ

  ZOO Zlín, Lešná je jednou z nejnavštěvovanějších zoologických zahrad v České republice. Více než 300 druhů zvířat z celého světa.

 • MĚSTO LUHAČOVICE

  MĚSTO LUHAČOVICE

  Lázeňské město Luhačovice je největší lázeňskou lokalitou na Moravě. Lázeňský park je jedním z nejkrásnějších v České republice.